Tomasz Jerzy Pawłowski
Tadeuszowi Różewiczowi
Requiem

Odchodzisz niedoceniony przez współczesnych
i przez minionych niedoceniony.
Jak Mozart, Bach i Norwid stoisz w kolejce
przed Stwórcą z workami pełnymi metafor.
Wierny samotności. Płynący zawsze pod prąd,
w myśl zmęczonej ale prawdziwej idei mówiącej,
że tylko śnięte ryby płyną z prądem.
W ideologii miernej tchnącej kulturą plastiku
trudno znaleźć się Poecie.
Patrzę na Wisłę, która stojąc płynie
odmierzając czas jak klepsydra
przelewa kroplę wzruszeń,
którymi malowałeś Twój czas.
Cztery wierzby dumnie stoją
strojąc swoje pióropusze nad stawem łez
wypłakanym przez Twój czas niedocenienia.
Dlaczego odszedłeś? Pytają.
Stoją cicho jak wierzby Chopina.
Stoją jak żyłeś - wielkie swą indywidualnością.
Choć w około łepki mleczów, kwiat przy kwiecie,
jak głowa przy głowie trwają same
grając na swych liściach szepczących muskaniem wiatru
- pieśni niedocenienia.

autor: Tomasz Jerzy Pawłowski

15.04.2008 Nowa pracownia ekologiczna
Pracownia ekologiczna działająca przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wirach poszerzyła swoją działalność o ichtologię (dział zoologi zajmujący się nauką o rybach).

dodano: 04 Jun 2009
18.11.2007 Lwówek - VII Wojewódzkie Spotkanie Osób Niepełnosprawnych
Stowarzyszenie Kulturalne im. Praksedy Lemańskiej reprezentujące powiat poznański ziemski wywalczyło pierwsze miejsce i grand prix przeglądu teatralnego.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajduje się w naszej galerii.
dodano: 04 Jun 2009
IX 2006 Wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy
Już po raz kolejny gościliśmy w sanktuarium św. Wojciecha w Borui Kościelnej na wyjeździe rekolekcyjno-wypoczynkowym. W poprzednich latach przygotowywaliśmy drogi krzyżowe oraz misteria męki Pańskiej z udziałem niepełnosprawnych uczestników WTZ w Wirach. W tym roku wyjazd rozpoczęła msza święta ze spowiedzią i sposobnością do Komunii Świętej. Oprócz mszy polowych było też miejsce na rozrywkę: dyskoteki, spacery bryczkami, pokazy strzyżenia owiec i zbierania chmielu. Uczyliśmy się jeździć konno (hipoterapia). Najwięcej wspomnień oprócz przeżyć duchowych dostarczył nam tor quadowy, gdzie pod opieką instruktorów jeździliśmy na pojazdach niedostępnych dotąd dla niepełnosprawnych. Wspaniałe wyżywienie i piękne warunki zakwaterowania (pokoje 2-osobowe z łazienką i tv) sprawiły, iż wypoczynek ten należał do bardzo udanych.

VI 2006 Festyn na zakończenie roku WTZ
Festyn integracyjny z udziałem młodzieży szkolnej, rodziców i opiekunów odbył się z okazji zakończenia roku pracy warsztatów terapii zajęciowej.

Nowy Rok 2006
Warsztaty terapii zajęciowej kontynuują działalność związaną z programem wychowanie przez sztukę w następujących pracowniach:
  • muzycznej
  • plastyczno-krawieckiej
  • ekologicznej
  • gospodarstwa domowego
  • komputerowej

dodano: 03 Jun 2009
XII 2005 Estrada Poznańska, Scena Na Piętrze.
Koncert pt. "miłość niezmierzona" pod patronatem Parlamentu Europejskiego z udziałem muzyków Filharmonii Poznańskiej. Monodram prozy z piosenkami autorstwa Tomasza Pawłowskiego opowiadający o rozdarciu aktora między sceną a życiem. Po koncercie aukcja i wystawa prac uczestników WTZ w Wirach i WTZ z Rakoniewic Stowarzyszenia Serce kierowanego przez Mirosławę Sworowską.

<< Nowsze 1 2 3 Starsze >>

Content Management Powered by CuteNews