Tomasz Jerzy Paw這wski - artysta

Tomasz Jerzy Paw這wski, artysta estradowy znany r闚nie z tego, 瞠 pomaga niepe軟osprawnym okazuj帷 swoje serce ka盥emu, kto tego potrzebuje. Jest on nie tylko synem Jerzego Paw這wskiego, dzi瘯i kt鏎emu nasze Stowarzyszenie Kulturalne posiada dzisiejszy kszta速. R闚nie sam dzia豉 na rzecz os鏏 chorych i potrzebuj帷ych.

Wyst瘼y i spektakle Tomasza Jerzego Paw這wskiego organizowane s na terenie ca貫go kraju, oraz za granic. Wygrana w plebiscycie na najpopularniejszego Wielkopolanina, jest przyk豉dem jednej z wielu nagr鏚 za jego dokonania. Tomasz Jerzy Paw這wski zajmuje si te pisaniem spektakli teatralnych, piosenek, re篡seri festiwali.

,,Ka盥a przeszkoda, kt鏎 daje nam los motywuje do nowych inicjatyw, je郵i Pan B鏬 postawi nas np. na drodze ludzi chorych, aby鄉y im nie郵i pomoc to znaczy, 瞠 jest to nasza misja.''
- Tomasz Jerzy Paw這wski

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych tw鏎c闚 piosenki aktorskiej w Polsce, a jego autorska p造ta zyska豉 ogromn popularno嗆 tak w kraju, jak i za granic. P造ta Mondi Live, bo o niej mowa, to po陰czenie unikalnego brzmienia z poetyckim tekstem pe軟ym refleksji i g喚bokich przemy郵e.

M闚i si, 瞠 Tomasz Paw這wski to cz這wiek renesansu. I rzeczywi軼ie nie spos鏏 si z tym nie zgodzi. Wszak nie tylko para si r騜nymi dziedzinami kultury i sztuki, ale tak瞠 pomoc ludziom chorym, potrzebuj帷ym i starszym niezmiennie b璠帷ym w centrum podejmowanych przez niego dzia豉.

Tomasz Jerzy Paw這wski, artysta? Owszem, ale r闚nie filantrop i posta nietuzinkowa. Warto bli瞠j zapozna si z jego tw鏎czo軼i i dzia豉niami.

Pa雟two Tomasz Jerzy oraz Ja鄉ina Paw這wska - magazyn Muza

W Galerii Hanny Stachowiak przy ulicy Boles豉wa Chrobrego w Lesznie, Magazyn Muza go軼i Pa雟twa Paw這wskich. Przede wszystkim by豉 to rozmowa na temat 篡cia, sp璠zania czasu, oraz plan闚 na przysz這嗆 obojga artyst闚.

Fantastyczny wyst瘼 w Kaplicy przy ulicy Reymonta w 妃iglu to tylko jeden z wielu przyk豉d闚 wyst瘼闚, kt鏎e Pan Tomasz Jerzy Paw這wski da na scenach naszego kraju. Organizowane tam Zaduszki w klimatycznej atmosferze cmentarza, 鈍ieczkach, skupieniu publiczno軼i i przy poezji naszego artysty, pozwoli造 na prze篡cie niesamowitych chwil zadumy i refleksji. W spektaklu przywo造wano staropolskie "Dziady" Mickiewicza, dzie豉 Szekspira, maj帷e na celu przypomnienie wielkich poet闚 oraz naszych bliskich, kt鏎zy odeszli. Tomasz Jerzy Paw這wski - artysta, podzi瘯owa nast瘼nie organizatorom za ich trud i starania, by doprowadzi do skutku ten nies造chanie klimatyczny wyst瘼. Zwr鏂i uwag na zaanga穎wanie organizator闚 by skrzypcowa muzyka mog豉 wybrzmiewa, ca造m pi瘯nem jakie mo瞠 ukaza.

P造ta "Yasmin" - co m闚i o niej autorzy

Po rozmowie o poetyckich Zaduszkach, nadszed moment aby porozmawia na temat autorskiej p造ty. Nowa p造ta Pana Tomasza Jerzego Paw這wskiego i Ja鄉iny Paw這wskiej, to zbi鏎 przepi瘯nych piosenek i utwor闚 muzyki klasycznej. Muzyka grana na skrzypcach przez Pani Ja鄉in, jest g堯wn warto軼i ca貫go kr捫ka. Jak powiedzia sam Pan Tomasz Jerzy Paw這wski : Jego poezja jest tylko ram dla diamentu, kt鏎ym s utwory muzyki skrzypcowej.

Dzia豉lno嗆 Kulturalna i Filantropijna

Dzia豉lno嗆 Pa雟twa Paw這wskich jest pielgrzymk, nios帷 warto軼i zar闚no dla cia豉 jak i dla duszy. Ma ona na celu pochylenie si nad drugim cz這wiekiem i pokazanie wra磧iwo軼i poprzez tw鏎czo嗆. Muzyka ta przenosi cz這wieka w inny wymiar, pozwala mu si zatrzyma w tym 篡ciu, kt鏎e jest tak szybkie. Tomasz Jerzy Paw這wski prowadzi wraz z Ja鄉in Paw這wsk fundacj, na rzecz os鏏 potrzebuj帷ych. Styczno嗆 z takimi osobami uczy przede wszystkim pokory, zbli瞠nia si do Boga, do "Sacrum" - najwy窺zej warto軼i, do kt鏎ej powinien d捫y cz這wiek.

Wspomnienie o Jerzym Paw這wskim

Jerzy Paw這wski urodzi si 16 wrze?nia 1933 roku w Bydgoszczy. By to cz這wiek nad wyraz skromny, o zasadach i etyce rzadko, niestety, obecnie spotykanej. Jego kultura osobista i szarmancki styl bycia zjednywa造 mu ludzi, kt鏎zy darzyli go wielkim szacunkiem....
wi璚ej >>>