Tomasz Jerzy Paw³owski - artysta

Tomasz Jerzy Paw³owski, artysta estradowy znany równie¿ z tego, ¿e pomaga niepe³nosprawnym okazuj±c swoje serce ka¿demu, kto tego potrzebuje. Jest on nie tylko synem Jerzego Paw³owskiego, dziêki któremu nasze Stowarzyszenie Kulturalne posiada dzisiejszy kszta³t. Równie¿ sam dzia³a na rzecz osób chorych i potrzebuj±cych.

Wystêpy i spektakle Tomasza Jerzego Paw³owskiego organizowane s± na terenie ca³ego kraju, oraz za granic±. Wygrana w plebiscycie na najpopularniejszego Wielkopolanina, jest przyk³adem jednej z wielu nagród za jego dokonania. Tomasz Jerzy Paw³owski zajmuje siê te¿ pisaniem spektakli teatralnych, piosenek, re¿yseri± festiwali.

,,Ka¿da przeszkoda, któr± daje nam los motywuje do nowych inicjatyw, je¶li Pan Bóg postawi³ nas np. na drodze ludzi chorych, aby¶my im nie¶li pomoc to znaczy, ¿e jest to nasza misja.''
- Tomasz Jerzy Paw³owski

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców piosenki aktorskiej w Polsce, a jego autorska p³yta zyska³a ogromn± popularno¶æ tak w kraju, jak i za granic±. P³yta Mondi Live, bo o niej mowa, to po³±czenie unikalnego brzmienia z poetyckim tekstem pe³nym refleksji i g³êbokich przemy¶leñ.

Mówi siê, ¿e Tomasz Paw³owski to cz³owiek renesansu. I rzeczywi¶cie nie sposób siê z tym nie zgodziæ. Wszak nie tylko para siê ró¿nymi dziedzinami kultury i sztuki, ale tak¿e pomoc± ludziom chorym, potrzebuj±cym i starszym niezmiennie bêd±cym w centrum podejmowanych przez niego dzia³añ.

Tomasz Jerzy Paw³owski, artysta? Owszem, ale równie¿ filantrop i postaæ nietuzinkowa. Warto bli¿ej zapoznaæ siê z jego twórczo¶ci± i dzia³aniami.

Pañstwo Tomasz Jerzy oraz Ja¶mina Paw³owska - magazyn Muza

W Galerii Hanny Stachowiak przy ulicy Boles³awa Chrobrego w Lesznie, Magazyn Muza go¶ci³ Pañstwa Paw³owskich. Przede wszystkim by³a to rozmowa na temat ¿ycia, spêdzania czasu, oraz planów na przysz³o¶æ obojga artystów.

Fantastyczny wystêp w Kaplicy przy ulicy Reymonta w ¦miglu to tylko jeden z wielu przyk³adów wystêpów, które Pan Tomasz Jerzy Paw³owski da³ na scenach naszego kraju. Organizowane tam Zaduszki w klimatycznej atmosferze cmentarza, ¶wieczkach, skupieniu publiczno¶ci i przy poezji naszego artysty, pozwoli³y na prze¿ycie niesamowitych chwil zadumy i refleksji. W spektaklu przywo³ywano staropolskie "Dziady" Mickiewicza, dzie³a Szekspira, maj±ce na celu przypomnienie wielkich poetów oraz naszych bliskich, którzy odeszli. Tomasz Jerzy Paw³owski - artysta, podziêkowa³ nastêpnie organizatorom za ich trud i starania, by doprowadziæ do skutku ten nies³ychanie klimatyczny wystêp. Zwróci³ uwagê na zaanga¿owanie organizatorów by skrzypcowa muzyka mog³a wybrzmiewaæ, ca³ym piêknem jakie mo¿e ukazaæ.

P³yta "Yasmin" - co mówi± o niej autorzy

Po rozmowie o poetyckich Zaduszkach, nadszed³ moment aby porozmawiaæ na temat autorskiej p³yty. Nowa p³yta Pana Tomasza Jerzego Paw³owskiego i Ja¶miny Paw³owskiej, to zbiór przepiêknych piosenek i utworów muzyki klasycznej. Muzyka grana na skrzypcach przez Pani± Ja¶minê, jest g³ówn± warto¶ci± ca³ego kr±¿ka. Jak powiedzia³ sam Pan Tomasz Jerzy Paw³owski : Jego poezja jest tylko ram± dla diamentu, którym s± utwory muzyki skrzypcowej.

Dzia³alno¶æ Kulturalna i Filantropijna

Dzia³alno¶æ Pañstwa Paw³owskich jest pielgrzymk±, nios±c± warto¶ci zarówno dla cia³a jak i dla duszy. Ma ona na celu pochylenie siê nad drugim cz³owiekiem i pokazanie wra¿liwo¶ci poprzez twórczo¶æ. Muzyka ta przenosi cz³owieka w inny wymiar, pozwala mu siê zatrzymaæ w tym ¿yciu, które jest tak szybkie. Tomasz Jerzy Paw³owski prowadzi wraz z Ja¶min± Paw³owsk± fundacjê, na rzecz osób potrzebuj±cych. Styczno¶æ z takimi osobami uczy przede wszystkim pokory, zbli¿enia siê do Boga, do "Sacrum" - najwy¿szej warto¶ci, do której powinien d±¿yæ cz³owiek.

Wspomnienie o Jerzym Paw³owskim

Jerzy Paw³owski urodzi³ siê 16 wrze?nia 1933 roku w Bydgoszczy. By³ to cz³owiek nad wyraz skromny, o zasadach i etyce rzadko, niestety, obecnie spotykanej. Jego kultura osobista i szarmancki styl bycia zjednywa³y mu ludzi, którzy darzyli go wielkim szacunkiem....
wiêcej >>>